Merle Jr. tights med knægrip
Merle Jr. tights med knægrip
Merle Jr. tights med knægrip
Merle Jr. tights med knægrip
Merle Jr. tights med knægrip
Merle Jr. tights med knægrip

Merle Jr. tights med knægrip

kr. 900,00

Merle Jr. Knee Grip Tights er designet med høj talje, cropped leg og en perfekt pasform takket være det bløde og elastiske stof. Disse tights er velegnede til alle fritidsaktiviteter i stalden – såvel som under en afslappet workout. Stoffet er ultra-strækbart, åndbart og tørrer hurtigt under træning. Vi anbefaler, at du vasker disse tights med vrangen udad ved højst 30 grader. Undgå brug af tørretumbler og skyllemiddel, da det hverken gavner disse tights eller miljøet.

 

  • Slim fit med høj logo-elastik i taljen
  • Højtydende, åndbare og hurtigtørrende
  • Elegant Mustang Sportswear-logo over låret
  • /li>

  • Silikone-knægrip med Mustang Sportswear logo

 

MATERIALE

83 % Polyamid
17 % Elastan

Standard 100 by Oeko-Tex®
4-Way Stretch, åndbare og hurtigtørrende

Varenummer 10034 Kategorier ,
0
    CART
    Your cart is emptyReturn to Shop
      Calculate Shipping
      Apply Coupon

      size guide

      Remember that all the measurements below are the measurements on your body and NOT on the products themselves. The measurements are in centimeters.

      Chest – Measure your chest over the widest point
      Waist – Measure your waist at the narrowest point.
      Hip – Measure your hip over the widest point.
      Inseam is measured from the crotch down to the floor.

      Women XS S M L XL  
      EU size343638404244
      Chest width8286909498102
      Waist width667074788286
      Hips919599103107111
      Inseam787878787878
      Men XS S M L XL XXL 
      EU size464850525456
      Chest width9296100104108112
      Waist width8084889296100
      Hips9397101105109113
      Inseam818282838384
      Kids128134140146152158
      EU size128134140146152158
      Age8910111213
      Chest width656871747780
      Waist width596163656768
      Hips697275788184
      Inseam606366697174

      How to measure

      The measurements will show your size, in the table above.