Milo Ridesokker
Milo Ridesokker
Milo Ridesokker
Milo Ridesokker
Milo Ridesokker
Milo Ridesokker

Milo Ridesokker

kr. 90,00

DETALJER
Milo ridesokker til kvinder, mænd og unge ryttere i bæredygtig OEKO-TEX Standard 100 bambus, designet med det ikoniske Mustang-logo på bagsiden. Strømperne er åndbare, antibakterielle og funktionelle i en tætsiddende ridestøvle.

 

  • I bæredygtig, blød og behagelig bambuskvalitet
  • Åndbare og antibakterielle
  • Tætsiddende og støttende

 

MATERIALE

78 % Viskose-bambus
18 % Polyester
3 % Polyamid
3 % Elastan

1
    CART
    Muse Ridetrøje - Sky Captain, XS/S 
    Color:

    Sky Captain

    Size:

    XS/S

    Price: kr. 750,00
    - +
      Calculate Shipping
      Forsendelse vil blive opdateret, når du går videre til siden Kasse.
      Beregn forsendelse
      Apply Coupon

      size guide

      Remember that all the measurements below are the measurements on your body and NOT on the products themselves. The measurements are in centimeters.

      Chest – Measure your chest over the widest point
      Waist – Measure your waist at the narrowest point.
      Hip – Measure your hip over the widest point.
      Inseam is measured from the crotch down to the floor.

      Women XS S M L XL  
      EU size343638404244
      Chest width8286909498102
      Waist width667074788286
      Hips919599103107111
      Inseam787878787878
      Men XS S M L XL XXL 
      EU size464850525456
      Chest width9296100104108112
      Waist width8084889296100
      Hips9397101105109113
      Inseam818282838384
      Kids128134140146152158
      EU size128134140146152158
      Age8910111213
      Chest width656871747780
      Waist width596163656768
      Hips697275788184
      Inseam606366697174

      How to measure

      The measurements will show your size, in the table above.