Maci Jr. Rideheldragt
Maci Jr. Rideheldragt
Maci Jr. Rideheldragt
Maci Jr. Rideheldragt
Maci Jr. Rideheldragt
Maci Jr. Rideheldragt

Maci Jr. Rideheldragt

kr. 1.600,00

Maci jr. rideheldragt er designet til at give dig en alt-i-én heldragt med ultimativ støtte, uovertruffen ydeevne, komfort og maksimal bevægelsesfrihed, når du konkurrerer eller træner. Heldragten kommer i et ansvarligt og funktionelt 4-vejs stretchstof med et fuldt silikonegreb, der holder dig stabilt i sadlen. Den lange lynlås foran gør den nem at få på og har et elegant look med et diskret logo på kraven og ryggen. Dragten er designet for ultimativ støtte.

 

  • Slim fit
  • Højtydende, åndbar og hurtigttørrende
  • Konkurrencekrave med et elegant Mustang Sportswear-logo
  • YKK Coil® skjult fuld lynlås
  • Sideventilations system
  • Fuldt sæde silikone greb med Mustang Sportswear logo

 

MATERIAL

83% Polyamid

17% Elastan

Standard 100 by Oeko-Tex®

 

Høj ydeevne, Åndbar & Hurtigttørrende

Varenummer 10035 Kategorier ,
0
    CART
    Your cart is emptyReturn to Shop
      Calculate Shipping
      Apply Coupon

      size guide

      Remember that all the measurements below are the measurements on your body and NOT on the products themselves. The measurements are in centimeters.

      Chest – Measure your chest over the widest point
      Waist – Measure your waist at the narrowest point.
      Hip – Measure your hip over the widest point.
      Inseam is measured from the crotch down to the floor.

      Women XS S M L XL  
      EU size343638404244
      Chest width8286909498102
      Waist width667074788286
      Hips919599103107111
      Inseam787878787878
      Men XS S M L XL XXL 
      EU size464850525456
      Chest width9296100104108112
      Waist width8084889296100
      Hips9397101105109113
      Inseam818282838384
      Kids128134140146152158
      EU size128134140146152158
      Age8910111213
      Chest width656871747780
      Waist width596163656768
      Hips697275788184
      Inseam606366697174

      How to measure

      The measurements will show your size, in the table above.