Mica Ridevest
Mica Ridevest
Mica Ridevest
Mica Ridevest
Mica Ridevest
Mica Ridevest

Mica Ridevest

kr. 1.800,00

Mica ridevest er skabt i et ansvarligt fremstillet stof og skåret i en almindelig pasform. Vesten er vandafvisende og vindtæt med quiltet dunfyld, der holder dig varm og føles utrolig let og behagelig. Detaljer tæller en høj, dunfyldt krave, 2-vejs lynlås, lommer med lynlås og sidelukninger med trykknapper samt det ikoniske Mustang Sportswear-logo på brystet.

 

    • Regulær pasform
    • Vandafvisende og vindtæt
    • Varm dunfyldt krave med stroplukning foran

 

    • Foret med varmt, bæredygtigt dunfyld
    • YKK Coil® 2-vejs fuld lynlås
    • YKK Coil® lommer med lynlås
    • Sideventilationssystem med logo-trykknap
    • Mustang Sportswear-logo på brystet

 

MATERIALE

100 % Genanvendt polyester

 

Fyldstof:

90 % Genanvendt dun

10 % Genanvendt fjer

 

Foring:

100 % Genanvendt polyester

Varenummer 10011 Kategorier , , ,
1
    CART
    Mica Ridevest - Tannin, S 
    Color:

    Tannin

    Size:

    S

    Price: kr. 1.800,00
    - +
      Calculate Shipping
      Forsendelse vil blive opdateret, når du går videre til siden Kasse.
      Beregn forsendelse
      Apply Coupon
      Saved kr. 720,00 black-mustang [Remove]

      size guide

      Remember that all the measurements below are the measurements on your body and NOT on the products themselves. The measurements are in centimeters.

      Chest – Measure your chest over the widest point
      Waist – Measure your waist at the narrowest point.
      Hip – Measure your hip over the widest point.
      Inseam is measured from the crotch down to the floor.

      Women XS S M L XL  
      EU size343638404244
      Chest width8286909498102
      Waist width667074788286
      Hips919599103107111
      Inseam787878787878
      Men XS S M L XL XXL 
      EU size464850525456
      Chest width9296100104108112
      Waist width8084889296100
      Hips9397101105109113
      Inseam818282838384
      Kids128134140146152158
      EU size128134140146152158
      Age8910111213
      Chest width656871747780
      Waist width596163656768
      Hips697275788184
      Inseam606366697174

      How to measure

      The measurements will show your size, in the table above.