Melisa Sweatshirt
Melisa Sweatshirt
Melisa Sweatshirt
Melisa Sweatshirt
Melisa Sweatshirt
Melisa Sweatshirt

Melisa Sweatshirt

kr. 800,00

Melisa sweatshirten er fremstillet af 100 % GOTS-certificeret økologisk bomuld med en børstet inderside for at give ekstra blødhed og optimal varme uden at gå på kompromis med åndbarheden. Sweatshirten er designet med en klassisk hætte, brede ribkanter og skåret i en afslappet pasform med ekstra længde. Vi anbefaler dig at vælge din sædvanlige størrelse. Det diskrete matchende logo på brystet, ryggen og hætten giver sweatshirten et elegant look.

 

  • Relaxed fit
  • Hætte med jerseyfor
  • Højtydende, åndbar og superblød
  • Bred ribkant
  • Mustang Sportswear-logo på brystet, ryggen og hætten

 

MATERIALE

100 % Økologisk bomuld

GOTS-certificeret

Varenummer 10014 Kategorier , , ,
0
    CART
    Your cart is emptyReturn to Shop
      Calculate Shipping
      Apply Coupon

      size guide

      Remember that all the measurements below are the measurements on your body and NOT on the products themselves. The measurements are in centimeters.

      Chest – Measure your chest over the widest point
      Waist – Measure your waist at the narrowest point.
      Hip – Measure your hip over the widest point.
      Inseam is measured from the crotch down to the floor.

      Women XS S M L XL  
      EU size343638404244
      Chest width8286909498102
      Waist width667074788286
      Hips919599103107111
      Inseam787878787878
      Men XS S M L XL XXL 
      EU size464850525456
      Chest width9296100104108112
      Waist width8084889296100
      Hips9397101105109113
      Inseam818282838384
      Kids128134140146152158
      EU size128134140146152158
      Age8910111213
      Chest width656871747780
      Waist width596163656768
      Hips697275788184
      Inseam606366697174

      How to measure

      The measurements will show your size, in the table above.