Marley Jr. Sweatshirt
Marley Jr. Sweatshirt
Marley Jr. Sweatshirt
Miguel Jr. Ridetrøje
Miguel Jr. Ridetrøje
Marley Jr. Sweatshirt

Miguel Jr. Ridetrøje

kr. 650,00

Miguel jr. ridetrøjen er designet med lange raglanærmer, en høj krave og en halv lynlås foran i et superblødt og genanvendt stretchstof. Den tætsiddende pasform sikrer en følelse af ultimativ komfort og åndbarhed under træning. Denne half-zip er strikket med forskellige Mustang-logomønstre for at give kompression, åndbarhed og høj ydeevne.

 

  • Skinny fit
  • Raglanærmer
  • Sømløs rundstrik
  • Højtydende, åndbar og hurtigttørrende
  • Halv lynlås med høj hals, raglanærmer og elastisk ribstrik

 

MATERIALE

90 % Genanvendt polyamid

7 % Elastan

3 % Polyester

 

Højtydende, åndbar & hurtigtørrende

 

Varenummer 10062 Kategorier , , ,
2
    CART
    Merle Jr. tights med knægrip - Klar hvid, 158 
    Color:

    Klar hvid

    Size:

    158

    Price: kr. 900,00
    - +
    Merle Jr. tights med knægrip - Klar hvid, 152 
    Color:

    Klar hvid

    Size:

    152

    Price: kr. 900,00
    - +
      Calculate Shipping
      Forsendelse vil blive opdateret, når du går videre til siden Kasse.
      Beregn forsendelse
      Apply Coupon

      size guide

      Remember that all the measurements below are the measurements on your body and NOT on the products themselves. The measurements are in centimeters.

      Chest – Measure your chest over the widest point
      Waist – Measure your waist at the narrowest point.
      Hip – Measure your hip over the widest point.
      Inseam is measured from the crotch down to the floor.

      Women XS S M L XL  
      EU size343638404244
      Chest width8286909498102
      Waist width667074788286
      Hips919599103107111
      Inseam787878787878
      Men XS S M L XL XXL 
      EU size464850525456
      Chest width9296100104108112
      Waist width8084889296100
      Hips9397101105109113
      Inseam818282838384
      Kids128134140146152158
      EU size128134140146152158
      Age8910111213
      Chest width656871747780
      Waist width596163656768
      Hips697275788184
      Inseam606366697174

      How to measure

      The measurements will show your size, in the table above.